statystyki gorkoro

Ach co to był za mecz!! Oby więcej takich!

Byli świadkami rewelacyjnego spotkania. W pierwszej połowie Górnik całkowicie zdominował Koronę i prowadził 3:1. Na drugie 45. minut to kielczanie wyszli odmienieni i zdołali odwrócić losy meczu. Zaowocowało to zdobyciem dwóch bramek i końcowym wynikiem 3:3 który daje obu drużynom po jednym punkcie.

Już w 2.minucie pierwsza akcja Korony. Rymaniak podłączył się z akcją prawą stroną. Rozszerzył grę do Kiełba lecz wrzutkę skrzydłowego wyłapał Loska. 6.minuta doskonałe prostopadłe podanie Łukasza Wolsztyńskiego do Kądziora. Skrzydłowy schodzi do środka i w sytuacji sam na sam pokonuje Gostomskiego. W 8.minucie odpowiedź Korony. Jukić szarżuje lewą stroną boiska jego wrzutka została wybita na rzut rożny. Korner wykonywany przez Kiełba kończy się wybiciem Wolniewicza. 20. minuta Kurzawa mija dwóch rywali i zagrywa do Kądziora. Diaw wchodzi agresywnie wślizgiem i fauluje reprezentanta Polski przed polem karnym. Po tym wejściu obrońca Korony otrzymuję żółtą kartkę. 22.minuta Kurzawa uderza z rzutu wolnego. Strzał przechodzi ponad murem i trafia w poprzeczkę. 25.minuta 2:0! Fatalna strata Kovacevicia przed polem karnym. Piłkę przejmuje Angulo i uderza zza szesnastki. Idealnie przymierzył przy bliższym słupku i podwyższa wynik spotkania. w 28.minucie akcja Korony. Możdżeń mija rywala na prawej stronie i zagrywa do środka. Piłka przejmuje Żubrowski i podaje prostopadle do Soriano. Niemiecki napastnik przegrywa pojedynek sam na sam z Loską. Bramka jednak nie byłaby uznana, ponieważ zawodnik Korony znajdował się na spalonym. 41.minuta i mamy 2:1! Centra z rzutu wolnego Kiełba. Rymaniak zgrywa do Dejmka. Ten uderza z głowy i piłka po Matuszku wpada do bramki. Kolejna akcja Korony. Wrzutka w pole karne Cvijanovicia. Kiełb przyjmuje w polu karnym. Mija jednego rywala, ale nie decyduje się na strzał. Kolejna poprawka i uderzenie blokuje Wieteska. Tuż przed końcem pierwszej połowy mamy gola na 3:1! Diaw popełnia fatalną stratę. Angulo przejmuje i podaje do Łukasza Wolsztyńskiego. Ten zagrywa na prawo do Kądziora. Reprezentant Polski uderza w krótki słupek i pokonuje Gostomskiego po raz drugi w tym meczu.

Korona wyszła zmotywowana na druga połowę. Najpierw Możdżeń, potem Kiełb próbowali przedostać się w pole karne. Dobrze radzą sobie obrońcy gospodarzy. Kolejny atak Korony. Kiełb przedziera się lewą stroną boiska. Wchodzi w drybling z Wolniewiczem. Podaje do środka do Cvijanovicia. Słoweniec robi na zamach Matuszka i uderza na bramkę. Strzał w środek pewnie broni Loska. 57.minuta Kurzawa przeciąga wrzutkę z narożnika boiska. Kądzior utrzymuje piłkę w boisku i zagrywa do Łukasza Wolsztyńskiego. Pomocnik wchodzi w drybling w polu karnym i pada na murawę. Sędzia nakazuje grać dalej. Górnik atakuje krótka gra Kurzawy z Kojem. Rymaniak nie daje się ograć i odbiera piłkę zabrzanom. Rozpoczyna tym kontrę gości. Długa piłka znajduje drogę pod nogi Kiełba. Skrzydłowy wchodzi w drybling z Wolniewiczem i oddaje strzał. Uderzenie ląduje tylko na bocznej siatce. 64.minuta prostopadłe podanie od Dejmka do Kaczarawy. Gruzin uwolnił się już spod opieki Wolniewicza, ale sędzia przerwał grę. Pomocnik znajduje się na spalonym. 71.minuta składna akcja Górnika. Dobry przerzut na prawo do Kądziora. Skrzydłowy reprezentacji Polski rozszerza grę do Wolniewicza. Wrzutka obrońcy zostaje jednak wybita przez Dejmka. W 73. minucie mamy bramkę kontaktową 3:2! Cvijnović zebrał piłkę wybitą przez Szeweluchina. Mija zwodem Matuszka i uderza z dystansu. Trafia w samo okienko bramki strzeżonej przez Loskę. 78. minuta długa piłka na Kurzawę ten zagrywa do Grendla. Nowowprowadzony zawodnik robi na zamach Dejmka i podaje do niepilnowanego Angulo w polu karnym. Hiszpan przegrywa pojedynek sam na sam z Gostomskim. 84. minuta mamy remis! Fatalna strata Szeweluchina we własnym polu karnym. Gruzin Kaczarawa podaje do Kiełba, który pokonuje Loskę. Poprawność zdobycia bramki sprawdzana jest przez VAR. I gol zostaję uznany.

Ależ to był mecz Korona walczyła do końca i tym samym remisuje kolejny mecz na wyjeździe. Znakomite spotkanie które podobało się każdemu kto je oglądał. Górnik wraca na pozycję lidera lecz z przewagą tylko punktu nad Lechem i z taką samą ilością punktów co Zagłębie Lubin.

Górnik Zabrze – Korona Kielce 3:3 (3:1)

1:0 – Damian Kądzior 6′
2:0 – Igor Angulo 25′
2:1 – Szymon Matuszek (sam.) 41′
3:1 – Damian Kądzior 44′
3:2 – Goran Cvijanović 73′
3:3 – Jacek Kiełb 84′

Składy:

Górnik Zabrze: Tomasz Loska – Maciej Ambrosiewicz, Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Michał Koj – Damian Kądzior (76′ Erik Grendel), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski (53′ Ołeksandr Szeweluchin), Rafał Kurzawa – Łukasz Wolsztyński (57′ Marcin Urynowicz), Igor Angulo.

Korona Kielce: Maciej Gostomski – Adnan Kovacević (59′ Nika Kaczarawa), Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw – Bartosz Rymaniak, Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Krystian Miś (32′ Goran Cvijanović) – Ivan Jukić, Elia Soriano (59′ Marcin Cebula), Jacek Kiełb.

Żółte kartki: Rafał Kurzawa, Erik Grendel (Górnik Zabrze) oraz Elhadji Pape Diaw, Goran Cvijanović (Korona Kielce).